kipras (kipras) wrote,
kipras
kipras

Didžiai lankytinos ir įžymios vietos

kadaise rašiau apie apie lankytiną ir degintiną "Kaledų ožį". Šįkart trumpai apie kitą kulto vietą - kapą. Taip, taip - kapą mažytėse kapinaitėse, kuriame palaidotas Leonardo DiCaprio. Ir paauglės mergaitės, ir pagyvenusios kruizinių laivų damos nubraukia ašarą lankydamos ši vargšą "Titaniko" jūrininką J.Dawson.

Viena iš Kanados Halifakso miesto/uosto turistinių istorijų yra apie "Titaniką". Kaip žinia, išgyvenusieji katastrofą buvo nugabenti į New Yorką. Tuo tarpu iš arčiausiai nelaimės vietos esančio Halifaxo uosto išplaukė keletas laivų su tvirtais jūrininkais, tiesusiais telegrafo kabelį per Atlantą. Laivai audringame vandenyne ieškojo žuvusių. Po šio liūdno reiso senosiose Halifaxo kapinaitėse "Fairview Lawn Cemetery" atsirado 121 "Titaniko" kapas. O vietos Jūreivystės muziejuje - įvairių "Titaniko" duženų.

Taip jau sutapo, kad žymiajame filme DiCaprio vardas - Dawson. Man šią istoriją papasakojo ir vietą parodė atsistatydinęs Kanados Karo laivyno karininkas Steve. Pasak jo, J.Dawson - buvo mašinų skyriaus kūrikas. Jo kapas skendi gėlėse, sulankstyti rašteliai, meškiukas.. Nuotraukoje to nesimato, nors kapas lankomas visus metus, net tik turistinio sezono metu.

foto vogta. Fotoaparatas buvo paliktas džiūti hotelyje.

papasakojau šiandien šią istoriją bičiuliui prie pietų stalo. Ir garsi reakcija "Kaip tam Dawsonui pasisekė!" nuskambėjo labai dviprasmiškai..
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 4 comments